פילאטיס מכשירים פתח תקווה אור בתנועה.jpg
Purple - Blue Gradient

סטודיו אור בתנועה, נעים להכיר.

"אור בתנועה" הינו סטודיו משפחתי לפילאטיס מכשירים בפתח תקווה, המנוהל ע"י אור שפרלינג.

הסטודיו מציע מגוון שיעורים, לפי רמות, לקבוצות וליחידים. כמו כן, המקום מפעיל שירות פילאטיס-שיקומי, שניתן ע"י צוות מקצועי בתחום.

"אור בתנועה " ממוקם ברחוב בן גוריון בשכונת כפר גנים בפתח תקווה באווירה כפרית ומאגד קהילה חמה של מתאמנים. עם חניה בשפע. 

הסטודיו משמר למעלה מ-17 שנה את פועלו מתוך אמונה עמוקה במורשת של ג'וזף פילאטיס, ותוך הקפדה על יחס אישי ומעקב מקצועי אחר כל מתאמן. 

Purple Background

פילאטיס לילדים ונוער

מדוע כדאי לבצע שיעורי פילאטיס יעודים לילדים ונוער ? 

• האימון מקנה לילדים תחושת גוף נעימה ורגועה, שיפור דימוי הגוף והביטחון העצמי, העצמת קואורדינאציה וגמישות, מניעת פציעות ופיתוח התפיסה המרחבית והדמיון.

 • ילדים מטמיעים הרגלים בגיל צעיר, לטוב ולרע. לכן, כדאי להטמיע הרגלים שיקדמו את המודעות הספורטיבית שלהם כגון אימון הפילאטיס. העקרונות עליהם מבוסס אימון הפילאטיס מקנה מיומנויות חשובות כגון יציבה ונשימה נכונה, מיקוד, ריכוז ואיזון כבר מגיל צעיר.

 • תהליך גדילת העצם מסתיים בגיל 18-24 ועד גיל זה, מבנה השלד והעצמות עוד לא לגמרי חזק, מה שמאפשר לילדים מידה מסוימת של גמישות טבעית. בעזרת אימון הפילאטיס אנו מאפשרים ל"חזק את הגמיש ולהגמיש את החזק" עפ"י משנתו של ג'וזף פילאטיס – ממציא השיטה. הילד לומד לחזק את הגוף, על מנת למנוע פציעות עתידיות הקשורות במבנה השלד והשרירים הנגרמות לעיתים מעומס יתר בגילאים אלו לילדים העוסקים בספורט וריקוד. 

• ניתן לראות, אצל ילדים המתאמנים בפילאטיס שיפור בכושר התנועתי ובביצוע מיומנויות. המודעות הגופנית מתפתחת והפעלת השרירים יעילה יותר, ההולכה העצבית משתפרת ותורמת לתזמון טוב יותר ומדויק יותר של הפעלת השרירים. 

כיצד מתבצעים השיעורים ? 

• השיעורים מורכבים מרפרטואר התרגילים המקורי של ג'וזף פילאטיס עם ההתאמות הנדרשות למצב הפיזיולוגי של ילדים ומתמקדים בחיזוק הגוף מתוך הגברת המודעות ליציבה נכונה וחיזוק השרירים המייצבים הקרובים לשלד. 

• בעבודה עם ילדים אנו נמנעים מליצור עומס רב מידי על עמוד השדרה ומפתחים כוח בזהירות תוך ניצול הגמישות. 

Gym Class
פילאטיס שיקומי בפתח תקווה.jpg
Blue Background

פילאטיס שיקומי 

מתאים לכל אחד כיוון שהאימון/טיפול הינו פרטני ומותאם באופן אישי. השיטה מתאימה למגוון רחב של בעיות מסוגים שונים,כאבי גב, פריצות דיסק, כאבי צוואר, פציעות כתף, שיתוק מוחי, פגיעות נוירולוגיות שונות, טרשת נפוצה, פרקינסון, נכויות שונות המגבילות תנועה, שיקום לאחר ניתוחים וכמובן פציעות ספורט ומחול. 
מרבית הפציעות גוררות אחריהן ירידה בטווחי התנועה, ליקויים בשליטה השרירית, התפתחות יציבה לקויה ואסטרטגיות פיצויי שהתפתחו על-מנת להתגבר על הקושי בתנועה. כל אלה יוצרים עומסים על מערכת השלד, השרירים, הגידים, הרצועות והמפרקים וגורמים כמובן לכאבים. 
המפגשים כוללים – אבחון, טיפול בטכניקות פיזיותרפיות שונות ואימון מותאם על מכשירי הפילאטיס. 
פילאטיס שיקומי הינה פעילות בה מתאים המדריך את התרגול לצורכי המתאמן. המדריך יבחר בתרגילים הרלוונטיים ביותר מתוך רפרטואר התרגילים הקיים על מנת לתת מענה מדויק ליכולות ולפתולוגיה ממנה סובל המתאמן. 
בשונה מהשיעורים הקבוצתיים בשיעור הפילאטיס השיקומי אין מחויבות לביצוע תרגילים על פי הפילאטיס הקלאסי ויש מקום להתאמות מיוחדות, למיקוד התרגול באופן המשרת את צרכי המתאמן המשתקם. 
הפילאטיס השיקומי יכול לבוא כמסלול שיקומי עיקרי, בשילוב עם טיפולי פיזיותרפיה/ אוסטיאופתיה ואף יכול להוות דרך מעבר מבוקרת והדרגתית לכניסה לתרגול פילאטיס בקבוצות. 
הפילאטיס השיקומי מתאים לכל אדם אשר אובחן עם פתולוגיה מסוימת ו\או נתקל בקשיים בהשתלבות במסגרת קבוצתית של פילאטיס.
בנוסף, הפילאטיס מתאים בהחלט לאדם עם רקע של פציעה גופנית החושש מהשתלבות בקבוצות הפילאטיס הרגילות וזקוק להדרכה אישית והכוונה של איש מקצוע. 

פילאטיס מכשירים פתח תקווה אור בתנועה.jpg
Pink Background with Bubbles

הטבה בלעדית:
אימון ראשון בהטבה
לפילאטיס מכשירים

למימוש ההטבה שלחו לי הודעה ואחזור אלייך!

הטופס נשלח בהצלחה אחזור אליך בקרוב!